EL: Nova pobjeda Efesa, Darussafaka zakucana za dno

Euroleague 22. stu 201820:15 > 20:17
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Anadolu Efesa pobijedili su Darussafaku 93:88 u gradskom okršaju 9. kola Eurolige i sedmom pobjedom u sezoni ostali u samom vrhu elitnog klupskog natjecanja.

Momčad  Ergina Atamana je poslije četvrte uzastopne pobjede četvrta na ljestvici sa učinkom 7-2, a ispred njih su samo Real Madrid (8-0), CSKA (8-0) i Fenerbahče (7-1). Darušafaka je na začelju sa samo jednom pobjedom.

Domaći sastav je u zadnjoj minuti prvog poluvremena vodio sa 46:39, ali je Efes sjajno odigrao prvi dio trećeg perioda i serijom 25:4 u 26. minuti došao do velike prednosti – 64:50.

Puno kvalitetnija i iskusnija momčad Ergina Atamana je poenima Brocka Motuma u 31. minuti imala maksimalnih +16 (76:60), ali se domaći nisu predavali i sredinom posljednjeg perioda prepolovili su zaostatak – 81:73.

Darušafaka se dvije minute i 36 sekundi prije kraja tricom Peinersa približila na 86:83, nalet domaćih prekinuo je Adrien Moerman, a sve dileme šestom tricom iz sedam pokušaja razriješio je odlični Rodrigue Beaubois (91:84).

Francuz je susret završio sa 24 poena i 5 asistencija, Tibor Pleiss je dodao 12, Motum 11, Larkin 10, a Vasilije Micić 9  uz 5 skokova i 8 asistencija za 28 minuta. Kruno Simon je igrao 26 minuta, a utakmicu je završio sa 6 poena, 4 skoka i 4 asistencije

U domaćoj momčadi Michael Eric je ubacio 18 poena, Peiners 15, a Baygul i Evans po 11.