Spanoulis i društvo nanijeli prvi poraz Realu

Euroleague 22. stu 201821:34 > 21:38
Euroleague

Košarkaši Olympiacosa nanijeli su prvi poraz madridskom Realu ove sezone u Euroligi.

Turkish Airlines EuroLeague

Momčad iz Pireja je pred svojim navijačima u dvorani “Mira i prijateljstva” svladala prvaka Evrope sa 88:83 i poslije slavlja protiv Bayerna drugom uzastopnom pobjedom potvrdila da je u usponu forme.

Crveno-bijele su do pete pobjede predvodili Nikola Milutinov, Vassilis Spanoulis i Nigel Williams-Goss, a poslije poraza Reala jedini klub sa maksimalnim učinkom je moskovski CSKA.

Nigel Williams-Goss je susret završio sa 23 poena, 6 skokova i 4 asistencije, Milutinov je upisao 8 poena uz 9 skokova, po 3 asistencije i blokade i 2 ukradene lopte za 28 minuta, a Spanoulis je dodao 20 (5/6 za tri).

Domaćin je sjajno počeo utakmicu, a posebno ih je služio šut za tri poena i na poluvremenu je vodio sa 52:41. Crveno-bijeli su pokazali određene nesigurnosti i zbog loše selekcije šuta izgubili veliku prednost koju su imali u trećem periodu, a slična situacija viđena je i u prvom poluvremenu.

Ipak, u četvrtoj četvrtini probudio se Janis Strelnieks, a Olympiacos je odličnu obranu odigrao i na niskom postu kao i pri šutu za tri poena. Na kraju je ipak, grčki sastav ušao u neizvjesnu završnicu, ali je Williams-Goss imao mirnu ruku i postigao šest slobodnih bacanja.

U poraženom sastavu najbolji je bio Jaycee Carroll sa 16 poena, dok je Facundo Campazzo imao 14 poena i 13 asistencija.