Crvena Zvezda nanijela težak poraz Ciboni u Beogradu

ABA League 3. pro 202321:05 0 komentara
ABA liga/KK crvena zvezda/Đ. Kostić via Guliver

Košarkaši Cibone bili su bez šanse na gostovanju u Beogradu, u ogledu 10. kola regionalne ABA lige Crvena zvezda je slavila 84-56 (21-16, 25-13, 15-14, 23-13).

Određeni kontakt Cibona je održavala tek tijekom prve četvrtine, a domaći sastav odlijepio se na startu druge dionice i do kraja slavio s uvjerljivom razlikom.

Kod Cibone je prvi strijelac bio Domagoj Proleta s 13 poena uz dvije asistencije i tri skoka. Po deset koševa su ubacili Jakov Mustapić i Ivan Perasović, s tim da je potonji ostvario i pet skokova. Najbolji igrač u pobjedničkom sastavu bio je Mike Tobey koji je ubacio 23 poena, a imao je i pet skokova.

Ranije ove nedjelje veliku pobjedu ostvarili su košarkaši Zadra, svladali su u Ljubljani Cedevita Olimpiju 79-73 (18-17, 18-14, 19-22, 24-20). Ključni igrač na putu Zadra prema pobjedi bio je odlični Luka Božić koji je dvije i pol minute prije kraja pogodio tricu za 68-63, a potom još važniju 35 sekundi prije kraja za 75-68.

Ujedno je Božić utakmicu okončao s 32 poena, četiri asistencije i osam skokova. Dobro ga je pratio Dario Drežnjak koji je ubacio 12 koševa, a tome je dodao šest skokova, dok je Lovro Mazalin postigao 13 koševa. U domaćem sastavu najbolji su bili Cobbs i Radović sa po 15 poena.

Crvena zvezda sada ima omjer 9-1, a iza njenih leđa su Igokea s 8-1 i Partizan sa 7-3. Zadar ima pet pobjeda i pet poraza, dok su Cibona i Split na omjeru 3-7.