ABA Superkup: Cedevita slomila Zadar za polufinale

ABA League 21. ruj 201819:52 > 19:55
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Cedevite plasirali su se u polufinale Superkupa ABA lige. U četvrtfinalu su nadigrali momčad Zadra 85:77.

Hrvatski derbi u Laktašima bolje je otvorila momčad Sita Alonsa. U nastavku je viđena velika i ujednačena borba, a zatim je sastav iz Zadra uspio uhvatiti rezultatski priključak i preokrenuti u trećoj dionici.

Ipak, to nije bilo dovoljno za slavlje, posebno je zagrebački klub u poslednjoj četvrtini zaigrao agresivnije i dobio taj dio igre rezultatom 22:10.

Najbolji u pobjedi momčadi koja brani naslov ovog natjecanja bio je James Bell s 23 poena, a pratili su ga Andrija Stipanović i Augusto Lima sa po 14. U redovima Zadra istakli su se Grant sa 21, Špralja sa 12 i Božić sa 10 poena.

Cedevita će u polufinalu odmjeriti snage s pobjednikom utakmice Crvena zvezda – Olimpija, koja je na programu od 20 sati i 30 minuta.