Martin slavio i u sprintu, Marquez s 13. mjesta stigao do postolja!

Automoto 11. svi 202415:38 0 komentara
AP Photo/Jose Breton via Guliver Images

Vozač Pramak Ducatija Jorge Martin slavio je drugu godinu zaredom na sprinterskoj utrci Velike nagrade Francuske, pete utrke sezone u Moto GP prvenstvu.

Španjolac je bio dominantan u Le Mansu, a u sprintu je samo nastavio u istom ritmu u kojem je praktički od početka trkaćeg vikenda.

Martin je tako upisao treći ovosezonski trijumf u sprintu, s dvije sekunde prednosti ispred Marca Marqueza, koji je nakon loših kvalifikacija i odličnog starta stigao do druge pozicije. Na trećoj stepenici pobjedničkog postolja bio je Maverick Viñales na Apriliji, a obojica su profitirala od ispadanja vozača tima VR46 Marca Becekija.

Aktualni prvak Francesco Bagnaia odustao je u trećem krugu zbog kvara, koji je uslijedio nakon lošeg starta, kada je pao na 15. poziciju.

Martin je od starta vodio s pole positiona, ispred Bezzecchija, Aleix Espargara na Apriliji, Viñalesa i Marqueza, dok je Bagnaia pao na 15. mjesto. Nije dugo trebalo osmerostrukom svjetskom prvaku da se probije do četvrtog mjesta, a daljnji napredak omogućio je Aleix koji je dobio dva kruga kazne zbog ranog starta, čime je pao na šesto mjesto.

U trećem krugu utrka je bila gotova za Bagnaiju, koji je nakon kvara samo nastavio ravno u sedmom zavoju, a potom se povukao u garažu. Bečeki je uspio neko vrijeme ostati uz Martina, no onda je posustao i izletio sa staze četiri kruga prije kraja. Tada je završila borba za postolje, a među ostalima najbolji je bio Enea Bastianini na Ducatiju, ispred Espargara koji je obranio napad Pedra Acoste iz Gas Gasa, drugi vozač tima VR46 Fabio di Giannantonio bio je sedmi. , ispred Jacka Millera iz KTM Racinga, dok je posljednji bod osvojio Raul Fernandez, koji brani boje Trackhousea. Miljenik domaće publike Fabio Quartararo bio je deseti, kao prvi bez bodova.

Utrka za Veliku nagradu Francuske vozi se u nedjelju od 14 sati uz prijenos na Sport Klubu 2, no program iz Le Mansa počinje već u 9.45 sati.