Verstappen stopostotan, uzeo pole position i u Miamiju

Automoto 4. svi 202423:19 0 komentara
AP Photo/Andy Wong via Guliver

Max Verstappen osigurao je šesti pole position u šest trkaćih vikenda ove sezone nakon što je pobijedio Charlesa Leclerca i Carlosa Sainza dok je Sergio Perez bio četvrti u drugom Red Bullu.

Verstappen je pole position osigurao u prvom Q3 pokušaju jer se u drugim pokušajima nitko od vodeća četiri vozača nije poboljšao dok je Norris prestigao Piastrija nakon što je prvi krug vozio na medium gumama, donosi MAXF1.net.

Iza dva vozača McLarena završio je Russell kao brži vozač Mercedesa, a Hamilton je bio osmi nakon kasnoga kruga na medium gumama.

Hulkenberg je ponovno plasirao svoj Haas u Q3 i završio na devetom mjestu dok je Tsunoda bio brži od Ricciarda na desetom mjestu za RB.

Stroll se za dvije stotinke propustio plasirati u Q3 za Aston Martin, ali je kao i u sprint kvalifikacijama bio brži od Alonsa koji je završio tek na 15. mjestu.

Gasly i Ocon imali su najbolje kvalifikacije sezone za Alpine s dvostrukim Q2 plasmanom na 12. i 13. mjestu dok je Albon bio 14. za Williams.

Sargeant je za tri stotinke propustio proći u Q2 na 16. mjestu ispred Ricciarda koji je bio jako razočaran jer nije uspio ponoviti sjajno četvrto mjesto iz sprint kvalifikacija.

Magnussen i Zhou zauzeli su posljednje dvije pozicije za Haas i Sauber, a utrka za VN Miamija počinje u nedjelju u 22 sata, sve pratite na Sport Klubu 1!