Atletske zvijezde doživjele sudar, ali su ipak nastupile

Atletika 25. kol 202310:56 0 komentara
AP Photo/Martin Meissner via Guliver

Šestog dana Svjetskog atletskog prvenstva u Budimpešti došlo je do sudara dva električna vozila koja su prevozila sprintere.

Na putu od terena za zagrijavanje do glavnog stadiona došlo je do nezgode u kojoj je ozlijeđen jamajčanski atletičar Andrew Hudson, dok je jedan od volontera ispao iz vozila.

Hudsonu je u oku završio komad stakla pa je utrka na 200 metara odgođena kako bi mu se pružila pomoć. Nakon 20 minuta, odlučio se natjecati i zauzeo peto mjesto s vremenom 20.38 što nije bilo dovoljno za današnje finale.

Ipak, Svjetska atletska federacija dozvolila je Hudsonu nastup u finalu.

U vozilu se nalazio i Noah Lyles koji je u nedjelju osvojio zlato na 100 metara, a ni teške okolnosti ga nisu omele te je bez problema s najbržim vremenom (19.75 sek) ušao u finale na 200 metara.