Perković u suzama: Nije mi žao sebe, nego njih

Atletika 23. kol 202310:52 0 komentara
JBAutissier Panoramic via Guliver Image

Sandra Perković završila je na petom mjestu u finalu bacanja diska na Svjetskom atletskom prvenstvu u Budimpešti.

Nakon što je ostala bez medalje, slomila se pred kamerama i otkrila da je razočarala svoj tim.

“Tužna sam. Očekivala sam i ja previše. Sad idem kući odmoriti se. Nije mi žao sebe jer mogu podnijeti puno, nego cijelog mog tima koji cijelu ovu godinu sa mnom radi ovu godinu kao konj. Vraćaju me iz mrtvih i ja dođem tu i ne opravdam status koji su oni uložili u mene. To je jedino što sebi zamjeram. Ne trebaju mi medalje, imam zlata, bronce i srebra. Ova medalja bi bila zahvala njima, eto samo to me muči”, rekla je uplakana Sandra Perković za Dnevnik HRT-a.

Perković je ostala bez medalje na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti, završivši finale u bacanju diska na petom mjestu s hicem od 66,57 metara, što joj je najbolji rezultat u ovoj sezoni.

Senzacionalnom svjetskom prvakinjom postala je 25-godišnja Amerikanka Laulauga Tausaga koja je u petoj seriji bacila do 69,49 m i time za četiri metra popravila svoj osobni rekord.

Srebro je osvojila njena sunarodnjakinja i aktualna olimpijska pobjednica Valerie Allman s hicem od 69,23 m, a brončanu medaljom se okitila Kineskinja Feng Bin (68,20 m), svjetska prvakinja iz Eugenea prošle godine.

Perković je u natjecanja ušla pogodivši zaštitnu mrežu s njene desne strane. U drugoj seriji joj je disk pobjegao ulijevo, ali je ostao u segmentu i završio na 66,57 m, što joj je u tom trenutku donosilo brončanu medalju, jer su Allman (68,57 ) i Feng (66,97) već u prvom pokušaju imale veće duljine.