Vikingsi izveli najveći comeback u povijesti NFL-a

Coltsi su uspjeli izgubiti 33:0 prednost što se još nikada nije dogodilo

Jednu od najluđih utakmica u regularnom djelu NFL sezone odigrali su Indianapolis Coltsi i Minnesota Vikingsi. Nakon prvog poluvremena na semaforu je pisalo Coltsi 33 – Vikings 0 i činilo se da je domaća momčad pred potpunim debaklom.

A onda je uslijedila drama. U drugom poluvremenu Kirk Cousins je uspio izvesti četiri touchdown dodavanja, čime su Vikingsi do kraja regularnog vremena došli do poravnanja na 36:36. U produžetku je Minnesoti pobjedu donio kicker Greg Joseph pogotkom za tri poena s 40 yarda udaljenosti.

Vikingsi su tako srušili rekord Buffalo Billsa, koji su 1992. u prvom kolu doigravanja uspjeli preokrenuti -32 protiv Houston Oilersa. Quarterback Coltsa Matt Ryan pak ima iskustva s bolnim porazima. Naime, dok je igrao za Atlantu, njegovi Falconsi prosuli su 25 razlike u Super Bowlu protiv Patriotsa…

S pobjedom su Vikingsi osigurali divizijski naslov, njihov prvi od 2017. godine.