Eaglesi i Chiefsi ne posustaju, nevjerojatni Jacobs

Američki nogomet 28. stu 202210:13 > 10:15 0 komentara
xJonxRobichaudx via Guliver

Philadelphia Eaglesi nastavili su s odličnim igrama ostvarivši deseti trijumf u 11 utakmica ove sezone pred svojim navijačima.

Momčad iz Massachusettsa je u neizvjesnoj utakmici svladala Green Bay Packerse 40:33 i zadržala pobjedu u NFC diviziji više od prvog pratitelja Minnesote. Packersi su doživjeli sedmi poraz u posljednjih osam utakmica i time dodatno umanjili šanse za borbu za mjesto u doigravanju.

Utakmica u Philadelphiji počela je spektakularno jer je nakon prve četvrtine na semaforu stajalo 14:13 za goste. U drugoj četvrtini Eaglesi su preko raspoloženih Sandersa i Watkinsa postigli dva touchdowna, Jones je uzvratio i na odmor se otišlo s vodstvom domaćina 27:20.

U nastavku utakmice viđen je po jedan touchdown s obje strane uz četiri field goala, što je bilo dovoljno Philadelphiji za još jedan trijumf.

Quarterback Jalen Hurts imao je 16 kompletiranih dodavanja iz 28 bacanja za 153 jarda i dva touchdowna. Sjajni Miles Sanders postigao je dva touchdowna, oba u prvom poluvremenu. Legendarni Aaron Rodgers nije se proslavio i imao je samo 11 uspješnih dodavanja iz 16 bacanja za 140 jardi za dva touchdowna, ali i dva interceptiona.

Vodeća momčad AFC Kansas City Chiefsa lako je svladala aktualne prvake Los Angeles Ramse – 26:10.

Momčad iz Teksasa upisala je peti uzastopni trijumf zahvaljujući još jednom sjajnom izdanju Particka Mahomesa. Quaterback Chiefsa imao je 27 uspješnih dodavanja (27/42) za 320 jardi trčanja i jedan touchdown uz jedan interception.

U sjajnoj utakmici u Seattleu Las Vegas je nakon produžetka svladao Seahawkse 40:34, a junak trijumfa bio je nevjerojatni Josh Jacobs koji je utakmicu riješio touchdownom u šestoj minuti produžetka.

Ovaj 24-godišnji running back završio je utakmicu s 228 jardi za dva touchdowna. Imao je odličnog pomoćnika u quarterbackku Dereku Carru – 25 uspješnih dodavanja iz 36 pokušaja za 295 jardi za tri touchdowna, ali je upisao i dva interceptiona.

Los Angeles Chargersi su u Phoenixu došli do pobjede 25:24 nad Arizonom zahvaljujući velikom preokretu u posljednjim trenucima utakmice. Ekeler je prvo touchdownom smanjio prednost domaćih na 24:23, a onda je Everett konverzijom za dva poena donio pobjedu momčadi iz Kalifornije.

San Francisco je upisao četvrti uzastopni trijumf svladavši New Orleans 13:0.