Cincinnati ‘preživio’ Baltimore, Giantsi pokorili Vikinge

Američki nogomet 16. sij 20238:55 > 8:56 0 komentara
Ian Johnson Icon Sportswire via Guliver

Cincinnati Bengalsi su se mučili, ali su na kraju slomili otpor divizijskog rivala Baltimorea 24:17 i plasirali se u polufinale Američke konferencije u NFL prvenstvu.

Sudionici prošlogodišnjeg Super Bowla bili su izraziti favoriti, jer prvi bek Lamar Jackson nije igrao za Baltimore.

Bila je to potpuno izjednačena utakmica, a odluka je pala u posljednjoj četvrtini. Bila je to obrana koja je donijela Bengalsima pobjedu. Prvo su na 17:17 napravili fumble na rezervnom quarterbacku Huntleyju na jard od svoje end zone, a zatim su došli do lopte koju jeu end zonu rivala trkom od 98 jardi odnio Sam Hubbard.

Quarterback Cincinnatija Joe Burrow završio je utakmicu sa 209 jardi kroz zrak i dodavanjem za touchdown. S druge strane, Huntley je dobio 226 jardi s dva touchdowna i presječenu loptu.

Za plasman u finale AFC-a, Bengalsi će sljedeći tjedan ugostiti Buffalo Billse.

U NFC New York Giantsi bili su bolji od Minnesote 31:24. Saquon Barkley je na osam minuta prije kraja ušao u end zonu trkom od dva jarda i ispostavilo se da vodi svoju momčad do pobjede nad Philadelphijom u polufinalu konferencije.

Minnesota je povela 7:0 u prvom driveu ali se New York brzo vratio s dva touchdowna u prvoj četvrtini. Giantsi su od tog trenutka konstantno imali prednost. Kirk Cousins ​​i njegova momčad konstantno su ganjali suparnika, uspjeli stići na 24:24, no New York je pronašao put do trijumfa.

Blistao je Daniel Jones, bek Giantsa. Osvojio je 301 jardu dodavanjem uz dva touchdowna, a bio je i najbolji trkač svoje momčadi sa 78 jardi. Cousins ​​je također bio sjajan s 273 jardi i dva dodavanja za touchdown, ali to nije bilo dovoljno da svoju momčad odvede u sljedeći krug doigravanja.

Posljednju utakmicu Super Wild Card vikenda igraju Tampa Bay i Dallas od 2.15 u noći između ponedjeljka i utorka uz izravan prijenos na Sport Klubu 1. Pobjednik tog meča ide u San Francisco.