Chargersi osigurali mjesto u play offu

Američki nogomet 27. pro 20228:20 > 8:20 0 komentara
Michael Allio Icon Sportswire via Guliver

Prvi put nakon 2018. Los Angeles Chargersi igrat će u NFL doigravanju. Plasman u doigravanje momčad iz Kalifornije osigurala je uvjerljivom pobjedom protiv Indianapolisa u gostima 20:3.

Vezali su Chargersi treću pobjedu i sa skorom 9:6 osigurali wild card poziciju u doigravanju, kamo idu s druge pozicije AFC Zapada.

Nakon prve četvrtine bez poena, Chargersi su se upisali na semafor sredinom druge četvrtine. Touchdown je postigao Austin Ekeler trčanjem od jednog jarda u end zonu rivala. Chase McLaughlin smanjio je na 7:3  field golom, a konačan rezultat prvog poluvremena 10:3 postigao je Cameron Dicker golom iz polja.

U nastavku je Los Angeles još više stegnuo obranu. Potpuno su zaustavili napade Coltsa. Natjerali su Nicka Folesa da baci čak tri presječene lopte. Sredinom treće četvrtine drugim pogotkom Dickera poveli su 13:3 i došli do dva posjeda prednosti.

Ekeler je zapečatio pobjedu svojim drugim touchdownom na 8:23 do kraja. Postavio je konačnih 20:3.

Quarterback Los Angelesa Justin Herbert imao je 24 kompletirana dodavanja u 31 pokušaju uz 235 osvojenih jardi i jedno presretanje. Junak utakmice Ekeler je u 18 trčanja došao do 61 jarda i dva touchdowna, dok je Keenan Allen bio prva hvatačka opcija sa 104 osvojene jarde u 11 hvatanja.

S druge strane, Nick Foles je došao do 143 s tri intereceptiona i mizernan quarterback rejting od 31,9.

Los Angeles će plasman u doigravanje pred svojim navijačima proslaviti protiv gradskih rivala i aktualnih prvaka Ramsa, dok Coltsi u pretposljednjem kolu gostuju kod New York Giantsa.