Ljutić sjajna deseta, Popović pala u prvoj vožnji na noćnom slalomu Flachaua

Alpsko skijanje 16. sij 202419:33 0 komentara
AP Photo/Giovanni Auletta via Guliver Images

Slovačka skijašica Petra Vlhova ostvarila je najbolje vrijeme (53.01 sekundi) prve vožnje slaloma za Svjetski kup u austrijskom Flachauu, Zrinka Ljutić je sa zaostatkom od 1.61 sekundi osvojila deseto mjesto, dok Leona Popović nije uspjela stići do cilja.

Nažalost, Mrkopaljka je na tri četvrtine staze zapela za kolac i pala. Tako će po drugi put u ovoj sezoni ostati bez plasmana u slalomskim utrkama, nakon što je bila diskvalificirana u prvoj vožnji u Lienzu.

Nije bez pogreške prošla ni Zrinka Ljutić, ali se uspjela izvući, iako je izgubila dragocjene desetinke, a time i bolji plasman. Nakon pretposljednje prijelomnice zakasnila je s pripremom zavoja pa je morala usporiti kako bi uhvatila sljedeća vrata, a time je i izgubila na brzini, jer se pogreška dogodila u položenijem dijelu staze.

Nakon odličnog početka sezone i tri Top 10 plasmana, Zrinka je zaredala s tri odustajanja te je zbog toga ispala iz prve jakosne skupine i morala je startati s brojem 18. Zato je važno da u Flachauu ostvari dobar plasman i vrati poljuljano samopouzdanje.

Dvije najbolje svjetske slalomašice, Vlhova i Mikaela Shiffrin, izdvojile su se od ostatka konkurencije, a Amerikanka je bila samo sedam stotinki sporija od Slovakinje. Već trećeplasirana Šveđanka Anna Swenn Larsson zaostala je više od pola sekunde (+0.52) za Vlhovom, a unutar sekunde zaostatka je još samo njena sunarodnjakinja Sara Hector (+0.92) na četvrtom mjestu.