U susretu za 3. mjesto na Europskom vaterpolskom prvenstvu u Zagrebu, reprezentacija Italije je na bazenu Mladosti uz Savu pobijedila Mađarsku sa 12:7 (4:1, 4:2, 2:1, 2:3).

Talijanima je to 12. medalja s europskih prvenstva pri čemu sedma bronca. Tri puta su bili europski prvaci (1947, 1993, 1995), a dva puta “srebrni (2001, 2010).

S druge strane Mađari su najuspješnija vaterpolska nacija sa čak 26 europskih medalja pri čemu je 13 zlata, no ovoga puta su ostali bez odličja. Tek drugi put na posljednjih sedam europskih smotri.

Zanimljivo, Mađarska je u skupini pobijedila Italiju sa 10:5, no u “malom finalu”, Talijani su uvjerljivo uzvratili.

Već nakon prve četvrtine su vodili 4:1, na poluvremenu 8:3, na koncu treće dionice sa 10:4, a sredinom posljednje dionice i 12:4. Do kraja susreta Mađarska je s tri gola u nizu malo ublažila poraz.

Italiju su do bronce vukli Andrea Fondelli i Oscar Echenique sa po tri gola, dok je Marco del Lungo imao devet obrana. Na mađarskoj strani najefikasniji su bili Vince Vigvari s tri i David Tatrai s dva gola. Mađarski vratar Mark Banyai je imao 10 obrana.

Od 20.15 na bazenu Mladosti uz Savu u finalu će snage odmjeriti Hrvatska i Španjolska.

Hrvatska lovi treće zlato s europskih prvenstava, a Španjolska prvo.