Nogomet 17. lis 202322:57 0 komentara

Srbija je u derbiju skupine G kvalifikacija za Euro porazila Crnu Goru 3:1. Mitrović dvaput i Tadić jednom bili su dovoljni za važnu pobjedu nad susjedima.

Nije se reprezentacija Crne Gore pokazala kao lak zadatak za izabranike Dragana Stojkovića. Povela je Srbija već u devetoj minuti krasnim golom Aleksandra Mitrovića vanjskim dijelom kopačke, no Stevan Jovetić poravnao je na 1:1 u 36. minuti silovitim udarcem poslije brze kontre.

S tim se rezultatom ušlo i u zadnjih 20 minuta utakmice, no onda su Srbi brzo zabili dva pogotka za pobjedu. Mitrović je prvo u 73. minuti poslije lijepe akcije i asistencije Dušana Tadića zabio za 2:1, a onda je četiri minute kasnije uzvratio asistenciju Tadiću, koji je preciznim udarcem s 20-ak metara postavio konačnih 3:1.

Srbija će do kraja kvalifikacija odigrati još samo susret s Bugarskom u kojem joj je za plasman na Europsko prvenstvo dovoljan bod. Čak i da Srbija izgubi od Bugarske, Crna Gora je može prestići samo ako u zadnje dvije utakmice pobijedi i Litvu i Mađarsku.