Španjolska uvjerljivom pobjedom do polufinala

Vaterpolo 12. sij 202419:16 0 komentara
xxDamirxKrajacx via Guliver

Nakon Mađarske, plasman u polufinale Europskog prvenstva vaterpolista u Zagrebu izborila je i Španjolska.

Španjolci su se među četiri najbolje reprezentacije “Starog kontinenta” probili uvjerljivom pobjedom protiv Rumunjske sa 24-7 (6-2, 4-2, 7-1, 7-2).

Bronačni s posljednjeg EP-a sjajno su ušli u susret. Poveli su 3-0, pa 5-1, a koncem druge četvrtine imali su sedam razlike (10-3). U trećoj četvrtini španjolska prednost je narasla na 17-5, a na koncu je završilo s uvjerljivih 24-7.

Španjolsku su do pobjede predvodili Alvaro Ortega Granados sa šest golova, te Roger Compte Tahull i Bernart Carne Sanahuja sa po četiri gola. Kod Rumunja najefikasniji je bio David Belenyesi s dva gola.

Španjolska će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta između Italije i Crne Gore.

Mjesto u polufinale nešto ranije izborila je i Mađarska, koja je nakon raspucavanja peteraca svladala Srbiju sa 15-14 (3-3, 2-2, 4-3, 1-2; 5-4).

Nakon izjednačene igre tijekom 32 minute pobjednik je odlučen izvođenjem peteraca tijekom kojega se u “tragičara” pretvorio Marko Radulović. On je bio jedini od 10 izvođača koji nije zabio, a ustvari nije niti zapucao prema vratima jer mu je lopta iskliznula iz ruke prilikom zamaha.

Mađarsku su do pobjede predvodili Vince Vigvari s četiri i David Tatrai s tri gola, dok su po dva pogotka za Srbiju postigli Strahinja Rašović, Viktor Rašović, Dušan Mandić i Nikola Jakšić.

Mađarska će u polufinalu u nedjelju igrati protiv pobjednika susreta Hrvatska – Grčka koji je na programu od 18.30 sati.