Samo na SK: Pro Recco i Novi Beograd u finalu Lige prvaka!

Vaterpolo 1. lip 202321:35 0 komentara
S.Sandic by Guliver

U finalu ovogodišnjeg izdanja vaterpolske Lige prvaka igrat će Novi Beograd i Pro Recco, nakon što je domaćin završnog turnira Novi Beograd u prvom polufinalu svladao Barcelonetu sa 12-10 (1-1, 2-4, 4-1, 2-3; 4-2) boljim izvođenjem peteraca, branitelj naslova Pro Recco, kojega vodi hrvatski stručnjak Sandro Sukno, u drugom je polufinalu bio uvjerljiv protiv Vouliagmenija sa 12-8 (2-3, 3-2, 5-0, 2-3).

Duško Pijetlović bio je jedini dvostruki strijelac za Novi Beograd, dok je Alberto Munarriz postigao tri gola za Barcelonetu. Prilikom izvođenja peteraca sva četiri igrača Novog Beograda bila su precizna, dok su dva igrača Barcelonete pogodila okvir gola.

Grčki doprvak Vouliagmeni je odlično odigrao prvo poluvrijeme, u drugoj je četvrtini vodio sa 4-2 i 5-3, ali Vouliagmeni je odgovorio sa sedam uzastopnih pogodaka s kojima je stigao do nedostižne prednosti od 10-5 uoči posljednjih osam minuta.

Gonzalo Echenique je s tri gola predvodio Pro Recco, dok je Nikolaos Papasifakis bio dvostruki strijelac za Vouliagmeni.

U subotu će se tako igrati “repriza” lanjskog finala i to na istom mjestu. Naime, lani je Pro Recco do svog 10. naslova prvaka u finalu u Beoigradu svladao Novi Beograd sa 17-16 nakon boljeg izvođenja peteraca.

Vaterpolisti Juga AO u petak će u susretu za sedmo mjesto igrati protiv talijanske Brescije. Jug AO je ranije u četvrtak izgubio od grčkog Olympiacosa sa 5-14 (0-4, 1-3, 0-4, 4-3), dok je Brescia potom izgubila od mađarskog Ferencvarosa sa 8-9 (1-3, 3-1, 2-2, 2-3). Susret Juga i Brescije na programu je od 19 sati, dok će od 21 sat Olympiacos i Ferencvaros igrati za peto mjesto.

Finale kao i sve utakmice sjajnog F8 pratite samo na Sport Klubu.