Jadran do nove pobjede u LP: Slavili protiv imenjaka

Sport Klub

Novu pobjedu u Ligi prvaka ostvarili su vaterpolisti splitskog Jadrana, hrvatski prvak pobijedio je u Herceg Novom imenjaka Jadran s 11:10 (3.1, 2:4, 3:4, 3:1).

Jadranu je to druga pobjeda u skupini C nakon što je na premijeri, pred svojim navijačima, pobijedio Crvenu zvezdu.

U Herceg Novom Jadran je ključni korak prema slavlju napravio u zadnjoj četvrtini koju je dobio 3-1. Ključni pogodak za 11-10 postigao je Luka Bukić četiri minute prije kraja nakon čega se mreže više nisu tresle, a Splićani su time došli do novog uspjeha.

S tri pogotka prvi strijelac splitskog Jadrana bio je Jerko Marinić Kragić. Po dva su dali Matias Biljaka i Luka Bukić. Kod domaćina je najbolji bio Kolod s tri pogotka.

Splićani sada imaju šest bodova na vrhu ljestvice skupine C, dok Ferencvaros ima tri i utakmicu manje. Bez bodova su Jadran Herceg Novi i Crvena zvezda.

U trećem kolu splitski Jadran gostuje kod Ferencvarosa u Budimpešti. Utakmica se igra 18. listopada.

U petak je u skupini B Jug Adriatic osiguranje doživio domaći poraz. Aktualni prvak Europe talijanski Pro Recco je pobijedio 14-7. Na ljestvici te skupine vodi Pro Recco sa šest bodova. Pet ima Olympiakos, jedan Jug AO, dok je na dnu Dinamo Tbilisi bez bodova.