Senzacija u Melbourneu: Ispala Iga Swiatek!

Australian Open 20. sij 202411:57 0 komentara
AP Photo/Andy Wong via Guliver

Prva tenisačica svijeta Iga Swiatek šokantno je eliminirana s Australian Opena pošto je u trećem kolu poražena u tri seta od Čehinje Linde Noskove 3:6, 6:3, 6:4.

Zadnji put kada je Poljakinja eliminirana prije četvrtog kola nekog Grand Slam turnira bilo je 2022. u Wimbledonu. Melbourne joj definitivno nije po volji u posljednje vrijeme jer je prošle godine ispala u osmini finala.

Nevjerojatan je i tijek meča. Glavna favoritkinja turnira prvi je set dobila uz jedan break. Čehinja, 50. na ATP listi, dobro je servirala, ali je u prvih set i pol imala samo jednu break loptu.

Činilo se da je Swiatek na putu do brze pobjede, pogotovo jer je imala svoje prve break lopte u drugom setu. No, nije ih iskoristila, a Noskova je napravila jednu u osmoj igri i napravila break kojim je otvorila put do izjednačenja.

U trećem setu vidjelo se da je Poljakinja uzdrmana, pa je Noskova prva došla do breaka u trećoj igri i povela 2:1. No, Swiatek se odmah vraća i izjednačuje na 2:2. Već u sljedećem gemu spasila je break loptu. Tada je i uspjela, ali ne i u sedmom gemu te je Noskova došla do odlučujuće prednosti, koju je, na opće iznenađenje, sačuvala do samog kraja.

Sljedeći protivnik Čehinje bit će pobjednica susreta Svitoline i Golubić.