Prižmić se vratio pobjedama, izbacio igrača koji je uzeo skalp Nadalu

ATP 19. velj 202421:28 0 komentara
Juergen Hasenkopf via Guliver Images

Mladi hrvatski tenisač Dino Prižmić vratio se pobjedama nakon dva uzastopna poraza.

Na Australian Openu porazio ga je Novak Đoković, prošlog tjedna u Rotterdamu David Goffin, a sada je u prvom kolu Challengera u francuskom Pauu Dino Prižmić svladao Lloyda Harrisa 6:4, 4:6, 6:4 poslije dva sata i 38 minute igre.

Čak 57 minuta dugačak treći set bolje je otvorio tenisač iz Južne Afrike, koji je 2021. godine bio 31. igrač svijeta (danas je 182.). Te je godine ostvario i najbolju pobjedu karijere protiv Rafaela Nadala u Washingtonu.

Harris je poveo 2:0, no do kraja meča Prižmić je osvojio šest od narednih osam gemova. Do ključnog “breaka” stigao je kod 5:4 i to nakon što je gem ranije izvukao “break” loptu na vlastitom servisu.

U drugoj rundi Challengera iz kategorije 125 koji se igra na tvrdoj podlozi u dvorani Prižmić će igrati protiv boljeg iz francuskog ogleda Escoffier – Mayot.

Prižmić je u tjedan ušao kao 171. igrač svjetske ljestvice i dobrim rezultatom mogao bi nadmašiti trenutni najbolji renking karijere (155. mjesto).