Poljičak preokrenuo protiv bivšeg 24. tenisača svijeta za četvrtfinale Genove

ATP 4. ruj 202420:50 0 komentara
AP Photo/Alberto Pezzali via Guliver

Hrvatski tenisač Mili Poljičak igrat će u četvrtfinalu zemljanog ATP Challenger turnira u talijanskoj Genovi, u osmini finala bio je bolji od Slovaka Martina Kližana 4-6, 6-2, 6-2.

U četvrtfinalu će 20-godišnji Poljičak, 409. tenisač na svijetu koji u posljednje vrijeme konstantno napreduje, igrati protiv talijanskog tenisača, pobjednika susreta Travaglia – Picchione.

Kližan je tijekom duge i uspješne karijere bio 24. tenisač na svijetu. Ukupno je osvojio šest ATP turnira, a u ovom trenutku je 325. na svjetskoj ljestvici.

Nakon što je Kližan dobio prvi set, u drugom je od 2-2 krenula velika serija hrvatskog tenisača. Poljičak je tada dobio sedam gemova u nizu. Izjednačio je na 1-1 u setovima i poveo 3-0 u trećem setu čime je napravio ključni korak prema osmorici najboljih na ovom turniru. Do kraja Kližan nije uspio nadoknaditi zaostatak. Čak štoviše, Poljičak je na uvjerljivi način okončao meč koji je trajao dva sata i 25 minuta.