Nije išlo: Petra Martić u finalu uhvatila četiri gema

Tenis 12. velj 202316:28
AP Photo/Asanka Brendon Ratnayake via Guliver Images

Hrvatska tenisačica Petra Martić nažalost nije uspjela osvojiti treći WTA turnir karijere. U finalu dvoranskog turnira u Linzu izgubila je od Anastasije Potapove u dva seta...

Nakon izvrsne pobjede u polufinalu nad Marijom Sakkari, Petra Martić nije uspjela reprizirati takvu izvedbu i u finalu Linza protiv Anastasije Potapove.

Dvadesetjednogodišnja Ruskinja i juniorska pobjednica Wimbledona 2016. slavila je 6:3, 6:1.

Martić je idealno otvorila meč “breakom” odmah u prvom gemu, koji je i potvrdila za vodstvo 2:0, no sve nakon toga proteklo je u znaku Potapove. Martić je dva puta izgubila servis u prvom setu i još tri puta u drugom.

Generalno je Petra tijekom cijelog meča imala velikih problema na servisu. Na svojem je početnom udarcu osvojila samo 44% poena.

Potapovoj je to drugi WTA naslov, nakon Istanbula prošle godine, i s njim će na listi napredovati s 44. mjesta na otprilike 33., što će joj biti novi najbolji plasman karijere.

Martić, pak, ostaje na dva osvojena turnira – Istanbul 2019. i Lausanne 2022. U poretku će napredovati s 34. na 30. mjesto.