Martić preokretom do 2. kola u Lyonu

Mike Owen/Getty Images

Hrvatska tenisačica Petra Martić pobjedom je otvorila nastupa na WTA turniru u Lyonu, svladala je domaću predstavnicu Kristinu Mladenović 3:6, 6:3, 7:5.

Težak je meč na startu turnira imala četvrta nositeljica Martić koja je preokretom slomila 29-godišnju Mladenović, danas 145. igračicu s WTA ljestvice, ali nekada tenisačicu iz kruga deset najboljih na svijetu.

U prvom setu Martić je vodila 3:2, ali je Mladenović uzvratila s četiri osvojena gema koja su bila dovoljna i za osvajanje prvog seta u kojem je Francuskinja iskoristila dvije od čak sedam break prilika.

U drugom setu se vodila neizvjesna borba sve do 4:3 za Martić kada je hrvatska tenisačica napravila ključni break i potom ga potvrdila osvajanjem svog servis gema za 1:1 u setovima.

U trećem setu breaka nije bilo do 5:5 kada je Martić iskoristila drugu break šansu i potom odeservirala za pobjedu. U drugom kolu Martić će igrati protiv pobjednice dvoboja Amerikanke Parks i Austrijanke Grabher.

Ranije tijekom ponedjeljka hrvatska tenisačica Ana Konjuh bila je prisiljena predati meč prvoga kola Egipćanki Mayar Sherif, u trenutku kada je njena suparnica vodila 6:2, 3.2.