Martić preko Čehinje do 2. kola u Rimu

Tenis 9. svi 202215:11 > 15:12 0 komentara
Pete Staples/USTA via AP

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se je u drugo kolo WTA 1000 turnira u Rimu nakon što je u ponedjeljak svladala Čehinju Karolinu Muchovu (WTA-78) sa 6:2, 3:6, 6:1 u meču koji je trajao dva sata.

Martić je već u prvom gemu došla do breaka, a u petom je još jednom oduzela servis protivnici i povela 4:1. Potom je dobila gem na svoj servis, a kod 5:2 servirala je za prvi set i iskoristila drugu set loptu.

U drugom setu bila je samo jedna prilika za break i Muchova ju je realizirala u šestom gemu i izjednačila na 1:1 u setovima. U odlučujućem setu Martić je povela sa 4:0 nakon breaka u drugom i četvrtom gemu. Čehinja je vratila jedan izgubljeni servis i smanjila na 1:4, ali Martić je već u sljedećem gemu odgovorila novim breakom te je kod vodstva 5:1 servirala za pobjedu, što je uspješno odradila.

U sljedećem kolu Martić, koja se u glavni ždrijeb turnira probila kroz kvalifikacije, igrat će protiv pete tenisačice svijeta Estonke Anett Kontaveit, koja je bila slobodna u prvom kolu. U međusobnim susretima rezultat je 1:1. Dva puta su igrale 2020., Martić je slavila u Dubaiju, a Estonka u Palermu.