Mate Pavić stigao do trećeg polufinala Roland Garrosa u karijeri

ATP 6. lip 202416:30 0 komentara
Tom Dubravec CROPIX via Guliver

Mate Pavić i Marcelo Arevalo nastavili su s izvrsnim rezultatima tijekom zemljane sezone, potvrdivši svoju dobru formu i na Roland Garrosu.

Pobjedom od 2-0 u setovima protiv Stefanosa i Petrosa Tsitsipasa osigurali su plasman u polufinale.

U prvom setu imali su čak četiri break lopte, a onda su iskoristili peti i uzeli set sa 7:5.

U drugom setu hrvatsko-salvadorski par ponovno je bio opasniji. Kod rezultata 1:1, na servisu mlađeg Tsitsipasa iskoristili su drugu break priliku. Do kraja su oba para držala svoje servise, što je značilo pobjedu Pavića i Arevala rezultatom 7:5 6:4.

Za Pavića je ovo deveto Grand Slam polufinale u karijeri, a treće na Roland Garrosu. Za svoje treće finale u Parizu borit će se protiv prvog para svijeta, Marcela Granollersa i Horacia Zeballosa, koji su ih već pobijedili ove sezone na zemlji, u finalu Rima rezultatom 6:2, 6:2.

Roland Garros pratite na Eurosportu koji je dostupan na EON platformi.