Fantastični Sinner slavio u trileru i spasio Đokovića!

ATP 17. stu 20230:18 0 komentara
AP Photo/Antonio Calanni via Guliver

U posljednjem meču Zelene grupe završnog mastersa u Torinu Talijan Jannik Sinner pobedio je Holgera Runea u tri seta 6:2, 5:7, 6:4. Ovim rezultatom on i Novak Đoković osigurali su plasman u polufinale.

Domaći ljubimac nastavio je s igrama koje ga krase tijekom cijelog završnog Mastersa. Nije se htio petljati, odigrao je još jedan odličan meč i potpuno zasluženo završava grupnu fazu sa sve tri pobjede.

Ovakav ishod znači i da će uz njega u polufinale i Novak Đoković, koji je mogao ispasti da je Sinner kojim slučajem poražen od Runea. No, iako se naglas pričalo o mogućnosti ovakvog scenarija, koji Talijanu ne bi naškodio s natjecateljskog aspekta, četvrti tenisač svijeta pokazao je da ga, osim velikog talenta, odlikuje i sportski duh. i nije imao namjeru upuštati se u kalkulacije.

Sinner je od samog starta krenuo žestoko. Želio je pokazati autoritet mladiću za kojeg mnogi vjeruju da bi mogao biti, uz Sinnera i Carlosa Alcaraza, dominantna sila sljedećeg desetljeća. Možda je zato Talijan bio dodatno motiviran i odmah poveo 4:0 u prvom setu.

Tu je prednost bez puno problema sačuvao i prvi set dobio nakon samo 33 minute sa 6:2. Danac se sabrao i ozbiljnije zaigrao u drugom setu. U četvrtom gemu je došao do svoje prve break lopte u meču, no Sinner se tom prilikom obranio i ipak osvojio taj gem.

Rune je u tim trenucima imao problema s desnom nogom, zbog čega je uzeo medicinski time-out. No, to nije bitno utjecalo na njegovu igru ​​u drugom setu, koji je protekao u znatno težoj borbi od prvog. Obojica su bez većih problema držala svoj servis do 12. gema. Tada je Rune došao do tri vezane break lopte, koje su također bile set lopte. Sinner je spasio dvije, ali je Rune iskoristio treću, dobio set 7:5 i uveo meč u treći set.

Sinner je pokazao agilnost u trećem setu. U trećem i petom gemu počeo je vršiti ozbiljan pritisak na Runeov servis. Danac je u ta dva gema spasio tri break lopte i uspio zadržati servis. A onda je, gotovo neočekivano, u osmoj igri došao do break prilike. Ipak, Sinner je vezao tri poena i uspio izjednačiti na 4:4. Drama je dosezala vrhunac.

Konačno, u devetoj igri, Sinner je napravio break. Talijan je došao do tri vezane break lopte. Rune je spasio dvije, ali je promašio na trećoj i Sinner je imao priliku servirati za pobjedu. Uspješno je to učinio uz sebe i domaće navijače, razveselivši i Novaka Đokovića koji ostaje na putu obrane naslova.

Sutra igraju Carlos Alcaraz i Danil Medvjedev te Aleksandar Zverev i Andrej Rubljov, a mečeve možete pratiti na kanalima Sport Kluba.