Fantastični Sinner nakon Australian Opena osvojio jaki turnir u Rotterdamu!

ATP 18. velj 202418:47 0 komentara
AP Photo/Peter Dejong via Guliver

Sjajni Talijan nastavlja u pobjedničkom raspoloženju!

Jannik Sinner bio je favorit u dvoboju protiv Australca Alexa De Minaura, a tu je ulogu opravdao pobjedom u finalu turnira u Rotterdamu, za drugi ovogodišnji trofej – 7:5, 6:4.

I ta pobjeda, 17. uzastopna, bila je za Sinnera prilično laka. U prvom setu Sinner je napravio prvi break, dogodilo se to u petoj igri, no Australac je imao snage uzvratiti, u desetoj igri spasio je čak četiri set lopte izjednačivši na 5:5.

I kada su svi očekivali veliku borbu, vjerojatno tie-break, Siner je prvo oduzeo servis suparniku, napravivši drugi break u ovom periodu igre, a zatim rutinski osvojio set na svoj servis – 7:5.

U drugom setu sličan scenarij. Sinner je ponovno napravio break u petom gemu, ovoga puta De Minaur mu je odmah odgovorio (3:3). No, Sinner nije dugo čekao, već je u sedmom gemu još jednom oduzeo servis suparniku, a pokazalo se da je to bilo dovoljno da se meč mirno privede kraju.

Talijan još uvijek ne zna za poraz ove sezone, a ovo mu je drugi naslov nakon što je u Melbourne osvojio prvi Grand Slam u karijeri – Australian Open.