Đoković zaustavljen u polufinalu Beograda

ATP 24. tra 202121:13 > 21:17
REUTERS/Eric Gaillard

Aslan Karacev prvi je finalsit ATP turnira u Beogradu. Rus je u polufinalu nakon tri seta i tri i pol sata igre pobijedio najboljeg tenisača svijeta Novaka Đokovića.

Karacev je na kraju slavio rezultatom 5:7, 6:4, 4:6 u dvoboju u kojem smo vidjeli ukupno 44 break lopte.

Dobro je Đoković ušao u meč, uz break je poveo 3:0, ali je Rus uzvratio istom mjerom i došao do izjednačenja, ali je nastavio istim tempom i dobili smo još jednu razjemenu breakova za novo izjednačenje – 5:5. Karacev je bio taj koji je nastavio seriju osvajanja gemova na servis rivala, treći put u setu je napravio break, spasio je tri break lopte u 12. gemu i poveo 1:0 u setovima.

Drugi set doneo je sličnu sliku – Đoković je uz break poveo 2:0, ali je uslijedila kontra Karaceva s četiri vezana osvojena gema. Nizali su se sjajni poeni, Đoković je uspio odgovoriti na isti način i povezao on četiri gema, ali uz dva breaka i da tako nakon nekoliko sjajnih poena u posljednjem gemu drugog seta uvede meč u treći.

U odlučujućem setu vođena je velika borba, nizale su se neiskorištene break lopte na obje strane, ali su igrači osvajali svoje gemove. I tako do sedmog gema u kojem je Karacev uspio slomiti Novakov otpor i napravi break.

Do prve meč lopte Karačev je došao na Novakov servis, ali nije ju uspio pretvoriti u pobjedu i Đoković je uspio produžiti meč još malo. Imao je Đoković dve gem lopte u još jednom dugom gemu koji se igrao na razliku, a treću je pretvorio u osvojen gem.

Imao je Novak priliku vratiti break, ali Karacev je ipak imao snage da dođe do pobjede.

Rus koji je prije godinu dana bio izvan kruga 250 najboljih tenisača svijeta, ove je sezone već osvojio turnir serije 500 u Dubaiju, a ovo će mu biti drugo finale u karijeri.

Za naslov će se boriti protiv boljeg iz polufinalnog dvoboja Japanca Tara Daniela (ATP – 126.) i Talijana Mattea Berrettinija (ATP – 10.).