Đoković se ‘vratio iz mrtvih’ i slavio nakon velike borbe!

ATP 2. ruj 20239:37 0 komentara
AP Photo/Frank Franklin II via Guliver

Novak Đoković je osmi put u karijeri na Grand Slam turnirima preokrenuo meč u kojem je gubio 2:0. Ovaj put je bio bolji od svog sunarodnjaka Lasla Đerea kojeg je svladao rezultatom 4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:2 i plasirao se u osminu finala US Opena. Tamo ga čeka Borna Gojo.

Đere je briljirao u prva dva seta, ali je Đoković u nastavku znatno podignuo razinu svoje igre, a Laslo je počeo griješiti više, a Novak je na kraju rutinski slavio.

Prvi set započeo je prekidom. Napravio ga je Đere. Novak je već u sljedećem gemu imao dvije vezane break lopte, ali ih je Laslo spasio. Ispostavilo se da su to bile Đokovićeve najbolje prilike u ovom dijelu igre. Obojica su u nastavku seta imali još po jednu break loptu, ali je nisu realizirali.

Kako je set odmicao, Đere je igrao sve bolje. Proradio je servis i praktički od sredine prvog seta Novaku nije dopustio niti jednu priliku. Sigurnom igrom na početni udarac stigao je do vodstva od 1:0.

U nastavku je Laslo bio još bolji. Sve je pogodio. Đoković nije imao rješenja. Pogotovo na servis Đerea koji je u drugom setu bio gotovo savršen. Prijelomni trenutak drugog dijela susreta dogodio se u sedmoj igri.

Laslo je došao do tri break lopte uz nekoliko odličnih poena. Đoković je spasio prvu, ali ne i drugu, a Đere je poveo 4:3. U sljedeća dva servis gema Đere je izgubio samo jedan poen. Novaku nije dao ni tračak nade. Na semaforu je nakon nešto više od sat i pol vremena igre stajalo 6:4, 6:4 za Đerea.

Đoković je otišao u svlačionicu i nije ga bilo više od pet minuta. Na teren se vratio kao potpuno drugačiji igrač. U drugom gemu radi prvi break u meču, u četvrtom još jedan i za nešto više od sat vremena dolazi do 5:0. Laslo se tek u ovom dijelu igre upisao u strijelce, da bi Đoković sa 6:1 smanjio na 2:1 u setovima.

Đoković je snažno krenuo iu četvrtom setu. Od 40:0 napravio je break Đereu, no Laslo je s nulom dobio sljedeći Novakov servis gem za poravnanje na 1:1. Tu nije završilo. Đoković opet oduzima servis momku iz Sente za 2:1 i polako preuzima kontrolu iu ovom setu. Vezao je nakon toga četiri gema i uveo meč u peti odlučujući set.

Kako je završio četvrti, Novak je započeo peti set. Uzeo mu je servis, napravio lagani break i praktički je sve bilo jasno već tada kada je otišao na 3:0. Rutinski je došao do 5:3, a potom i servirao za meč. Laslo je imao i break loptu, ali ju je Đoković neutralizirao i zakazao meč s Gojom.