Đoković i Sabaljenka proglašeni najboljima u 2023. od strane ITF-a

ATP 15. pro 20239:31 0 komentara
Marco Canoniero via Guliver Images

Međunarodna teniska federacija (ITF) proglasila je srpskog tenisača Novaka Đokovića i Bjeloruskinju Arinu Sabaljenku svojim 'svjetskim prvacima' za 2023. godinu nakon njihovih nastupa na ovogodišnjim Grand Slamovima.

Đokoviću je dodijeljena pojedinačna nagrada u muškoj konkurenciji po rekordni osmi put nakon što je osvojio tri od četiri Grand Slam turnira.

Đoković je osvojio ukupno 24 Grand Slam naslova u karijeri, izjednačivši rekord Margaret Court, osvojio je naslov na ATP završnici rekordni sedmi put i godinu je završi kao ‘broj jedan’.

Sabaljenka je osvojila svoj prvi Grand Slam na Australian Openu, igrala je u finalu US Opena i stigla do polufinala na Roland Garrosu i Wimbledonu.

Bjeloruskinja, koju je Iga Swiatek izbacila s prvog mjesta na ljestvici nakon WTA završnice, rekla je da je 2023. bila “nevjerojatna” i da je presretna što je proglašena svjetskom prvakinjom.

“Jedva čekam da se vratim na teren u novoj sezoni u siječnju”, rekla je Sabaljenka.

Amerikanac Rajeev Ram i Britanac Joe Salisbury osvojili su nagradu u muškim parovima nakon što su slavili treći put zaredom na US Openu, dok su viceprvakinje Wimbledona Storm Hunter i Elise Mertens osvojile naslov u ženskim parovima.