Ćorić u prvom finalu nakon 18 mjeseci, Ajdukoviću renking karijere

ATP 27. sij 202420:14 0 komentara
AP Photo/Mark Baker via Guliver Images

Hrvatski tenis imat će u nedjelju dvojicu predstavnika u finalima Challengera, Bornu Ćorića i Duju Ajdukovića.

Nakon problema s ozljedama koje su mu skratile prošlu sezonu, Borna Ćorić vratio se u finale. Doduše, na Challengeru u belgijskom Ottignies-Louvain-la-Neuveu iz kategorije 125.

Ćorić je u tijesnom meču polufinala svladao Damira Džumhura iz Bosne i Hercegovine 7:5, 7:6 (5) i plasirao se u prvo finale još od kolovoza 2022. kada je na Masters 1000 turniru u Cincinnatiju došao do najvećeg trofeja karijere pobijedivši Stefanosa Tsitsipasa.

Hrvatski tenisač, koji nastupa kao prvi nositelj i s pozivnicom, u finalu će igrati protiv švicarskog kvalifikanta Leandra Riedija. Ćorić je u karijeri osvojio tri ATP turnira i tri Challengera, a trenutno je 40. igrač svijeta.

U francuskom Quimperu, također na Challengeru kategorije 125, Duje Ajduković izborio je četvrto finale pobijedivši u polufinalu domaćeg predstavnika Harolda Mayota 7:6 (5), 6:3.

U finalu će igrati protiv još jednog Francuza Pierre-Huguesa Herberta, nekoć 36. tenisača svjetske ljestvice.

Ajduković (141.) je prošle godine osvojio dva Challengera, a plasmanom u novo finale već je osigurao novi najbolji renking karijere. Bit će najmanje 125. na listi, a ako osvoji trofej u Quimperu, skočit će na otprilike 109. mjesto.