ATP 11. lis 202315:11 0 komentara

Grigor Dimitrov svladao je Carlosa Alcaraza 5:7, 6:2, 6:4 i osigurao mjesto među osam najboljih na turniru serije 1000 u Šangaju.

Bugarin je odigrao sjajnu partiju, posebno na servisu (10 aseva) i zasluženo eliminirao drugu tenisačicu svijeta.

Grigor je mogao i ranije završiti posao da nije ispustio prvi set koji je praktički držao u svojim rukama. Poveo je breakom 5:3, ali tada kao da se uplašio prilike. Alcaraz je zaigrao puno bolje i poveo 1:0 u setovima uz četiri vezana gema.

No, to Bugarina nije pokolebalo. Drugi set je bio doslovno savršen s njegove strane. Odmah je napravio break u prvom gemu, a na drugoj strani suparniku nije dao priliku da mu oduzme servis. Novim breakom u sedmom gemu osigurao je izjednačenje u setovima.

Ušlo se u odlučujući set u kojem je Dimitrov u trećem gemu došao do breaka i iskoristio ga. Svoju prednost uspio je zadržati do kraja seta i doći do prve pobjede u četiri dvoboja protiv aktualnog prvaka Wimbledona.

Za plasman u polufinale Dimitrov će igrati protiv Čileanca Jarryja. Sve utakmice iz Šangaja možete pratiti uživo na kanalima Sport Kluba.