Odlična najava za RG: Naslovi za Mektića, Pavića i Dodiga

ATP 21. svi 202214:43 > 14:44 0 komentara
Mathias Schulz via Guliver Images

Hrvatski tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić osvojili su u subotu naslov na teniskom ATP turniru u Ženevi pobijedivši u finalu Španjolca Pabla Andujara Albu i Nizozemca Matwea Midelkoopfa sa 2-6, 6-2, 10-3.

Do devete uzastopne pobjede olimpijski pobjednici i osvajači Mastersa u Rimu prije dva tjedna stigli su nakon sat i devet minuta igre.

Nakon izgubljenog prvog seta u kojem su im suparnici dva puta uzeli servis, Mektić i Pavić su u drugom setu uzvratili i tri puta oduzeli servis španjolsko-nizozemskoj kombinaciji. Pobjednike je odlučio treći set kojeg su Mektić i Pavić dobili sa 10-3.

Još je jedan hrvatski tenisač danas slavio u paru, nešto ranije je Ivan Dodig s Amerikancem Austinom Krajicekom osvojio turnir u Lyonu nakon što su u finalu sa 6-3, 6-4 pobijedili argentinsko-brazilsku kombinaciju Maxima Gonzaleza i Marcela Mela.