Hrvatski rukometaši na pijesku zlatni na Mediteranskim igrama!

Rukomet 13. ruj 202321:31 0 komentara
Jozo Cabraja / kolektiff

Hrvatska muška rukometna reprezentacija osvojila je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama na pijesku u grčkom Heraklionu, dok su rukometašice na pijesku osvojile šesto mjesto.

Hrvatska muška reprezentacija je u finalnoj utakmici bila bolja od reprezentacije Italije 2-0 (22-18, 23-20).

“Nema se tu što reći nego zahvaliti svima koji su dio ove priče. Od Hrvatskog olimpijskog odbora i Hrvatskog rukometnog saveza, koji zadnjih 20 godine stoje uz reprezentaciju i omogućuju sve ove medalje. Hvala svim igračima koji su odreagirali super i držali se svih dogovora. Veliko hvala voditeljima te svim navijačima iz hrvatske misije koji su stvorili izvrstan ugođaj na terenu. Ovo zlato je veliki poticaj za ove mlade igrače da nastave sa sportskim uspjesima i ostvarenjima u budućnosti. Također, veliko hvala klubovima koji su pustili igrače za vrijeme natjecateljske sezone i naravno svima koji su iz pozadine radili za dobrobit reprezentacije,” poručio je izbornik Mladen Paradžik.

Djevojke su razigravale za poredak od 5. do 7. mjesta. Slavile su protiv Tunisa 2-1 (16-10, 14-18, 6-4), a izgubile od Cipra 1-2 (18-23, 24-16, 6-8) te na koncu zauzele 6. mjesto.

“Ovaj turnir smo završili porazom. U prvom setu primili smo previše golova, a pritom nismo uspjele napadom to nadoknaditi. Drugi set smo se posložile, izgledale puno bolje, ali raspucavanje je sreća koja je ovog puta otišla na protivničku stranu. Ostaje žal za pobjedom protiv Italije što bi nam osiguralo prolazak u polufinale. Prvi put smo u ovom sastavu i sigurna sam da nam je ovo odlično iskustvo za budućnost,” poručila je Lara Miholić.

U ženskom dijelu turniru, zlatnu medalju osvojila je reprezentacija Španjolske koja je u finalu slavila protiv domaćina Grčke. Treće mjesto pripalo je Portugalu. U muškom dijelu turnira, Hrvatska je osvojila prvo, Italija drugo, a Španjolska treće mjesto.