Francuska bolja od Španjolske za prvo mjesto u skupini

Rukomet 22. sij 202322:51 > 22:53 0 komentara
AP Photo/Piotr Hawalej via Guliver

Francuska je u susretu posljednjeg kola skupine I pobijedila Španjolsku sa 28:26 osvojivši prvo mjesto u skupini, dok Španjolska ide dalje kao drugoplasirana.

Francuska je vodila veći dio prvog poluvremena u jednom trenutku i s tri gola razlike, ali se na odmor otišlo s rezultatom 13:13. Na otvaranju drugog dijela Španjolci su zaigrali bolje, poveli su 19:16, imali su i 21:18, ali su Francuzi okrenuli rezultat i u završnici stigli do +3 (27:24) obranivši prednost do kraja.

Kod Francuza najefikasniji su bili Nedim Remili, Dika Mem, Kentin Mahe i Thibaut Briet sa po četiri gola, dok je Vincent Gerard imao čak 16 obrana. Kod Španjolaca istaknuo se Daniel Fernande Jimenez sa sedam golova i Rodrigo Corrales Rodal sa 12 obrana.

Treće mjesto u skupini osvojila je Slovenija koja je u zadnjem kolu pobijedila Crnu Goru sa 31:23. Aleks Vlah sa šest i Domen Novak s pet golova predvodili su Sloveniju, dok je Risto Vujačić s pet golova predvodio suparničku ekipu.

Pobjedu u zadnjem kolu ostvarila je i Poljska porazivši Iran sa 26:22.

Iz skupine 2, koja se križa sa skupinom u kojoj je Hrvatska, četvrtfinale su izborili Švedska i Mađarska.

Šveđani su i prije zadnjeg kola osigurali “jedinicu”, a u zadnjem kolu za drugo mjesto izborila se i Mađarska, dok je Portugal otpao.

Švedska je u zadnjem kolu pobijedila Portugal sa 32:30 i tako pomogla Mađarskoj koja je u ranije odigranom susretu porazila Zelenortske Otoke sa 42:30 i potom čekala vijesti sa švedsko – portugalskog okršaja.

Portugalcima je za prolaz bio dovoljan i bod, ali nisu uspjeli. Na poluvremenu su vodili sa 14:13, no u nastavku susreta Švedska je povela sa šest razlike i na koncu slavila sa 32:30.

Šveđane, koji će u četvrtfinalu igrati protiv drugoplasirane skupine u kojoj se nalazi Hrvatska, predvodili su Daniel Petterssons s osam i Eric Johansson sa sedam golova, dok su na suprotnoj strani najefikasniji bili Antonio Areia s osam i Victor Iturriza sa sedam golova.

U ponedjeljak slijedi rasplet u skupinama III i IV. Za nas su svakako najvažnije vijesti iz Malmoa gdje igra hrvatska reprezentacija. “Kauboji” imaju još teoretske izglede za plasman u četvrtfinale. U zadnjem kolu u 18.00 sati čeka ih ogled protiv Bahreina, a potom slijedi susret između Danske i Egipta. Hrvatskoj treba uvjerljiva pobjeda protiv Bahreina, te uvjerljiva pobjeda Egipta protiv Danske.

U skupini III Njemačka i Norveška su osigurale prolaz u četvrtfinale i prije zadnjeg kola, a u međusobnom susretu razriješit će tko će biti pobjednik skupine.