Novi poraz hrvatskih odbojkašica na EP-u

Odbojka 17. kol 202323:43 0 komentara
Daniele Buffa/Image nella via Guliver Image

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija u svom je drugom nastupu u skupini B na Europskom prvenstvu u Monzi pretrpjela drugi poraz, bolja je sa 3-1 (25-22, 25-21, 23-25, 25-19) bila Rumunjska.

Iako je u oba prva seta Hrvatska bila blizu, nije uspjela nadoknaditi zaostatak sa starta dionice. U trećem setu Hrvatska je ostvarila početnu prednost te ju uspjela sačuvati do kraja, ali početak četvrtog seta bio je katastrofalan. Rumunjke su povele sa 8-0, pa 14-3 i povratka za izabranice Ferhata Akbasa nije bilo.

Andrea Mihaljević sa 17 poena bila je najefikasnija u sastavu Hrvatske, dok je Elizabet Inneh upisala 22 poena za Rumunjsku.

U drugoj utakmici igranoj u četvrtak u ovoj skupini Bugarska je svladala BiH sa 3-1 (25-20, 25-19, 19-25, 25-18). Bugarkama je to bila druga pobjeda, a BiH je na omjeru 1-1.

Hrvatska će svoj treći nastup imati već u petak od 18 sati protiv BiH.