Watkins u posljednjim minutama nastavio fantastičnu formu Aston Ville

xCarltonxMyriex via Guliver

U Premier ligi u nedjelju od 15 sati odigrana su tri susreta 17. kola. Arsenal, West Ham i Aston Villa slavili su protiv Brightona, Wolverhamptona i Brentforda.

Arsenal – Brighton 2:0 (0:0)

Nogometaši Arsenala ostvarili su izuzetno važnu pobjedu u duelu s Brightonom.

Napao je Arsenal i prijetio od samog početka utakmice, no uspio je probiti Brightonov zid tek u 54. minuti.

Gabriel Jesus uspio je stvoriti prostor i glavom ubaciti loptu u mrežu.

Arsenal je uspio zatvoriti susret golom Kaija Havertza u 84. minuti. Eddie Nketiah napravio je sve što je trebalo, Havertz je “samo” završio akciju sjajnim udarcem.

Brighton je uputio samo jedan udarac u okvir domaćeg gola, s druge strane momčad Mikela Artete pucala je čak 25 puta. Samo je jedna lopta našla put do mreže, ali tri boda su tri boda.

West Ham – Wolverhampton 3:0 (2:0)

Čekićari su pred svojim navijačima upisali uvjerljivu pobjedu protiv Wolvesa.

Pobjedu je najavio Mohamed Kudus u 22. minuti, a onda je deset minuta kasnije pogodio za 2:0. Oba puta igrao ga je Lucas Paqueta.

Konačni rezultat postavio je u 74. minuti Jarrod Bowen, a Paqueta je kompletirao hat trick asistencija.

Brentford – Aston Villa 1:2 (1:0)

Aston Villa je nakon preokreta ostvarila novi trijumf u Premier ligi na gostovanju kod Brentforda.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu koji je na odmor otišao s jednim golom prednosti golom Keena Lewis-Pottera u 45. minuti.

U 71. minuti domaći ostaju s igračem manje. Izravan crveni karton dobio je Ben Mee, a gosti su ga u nastavku iskoristili.

Samo šest minuta kasnije golom Alexa Morena, Villa je izjednačila, da bi u 85. minuti Ollie Watkins pogodio za potpuni preokret.

Na kraju je Villa ostala s desetoricom na terenu. Igrala se sedma minuta sudačke nadoknade kada je Boubacar Kamara dobio izravni crveni karton.