Manchester United pobijedio je Fulham 3-1 na svom Old Traffordu i prošao u polufinale.

Golom srpskog napadača Mitrovića gosti su poveli 1-0 u 50. minuti te su vodili sve do petnaestak minuta prije kraja. Na utakmici se sve okrenulo u tom trenutku.

Willian je rukom zaustavio siguran pogodak Sancha zbog čega je dosuđen jedanaesterac za domaćina. Ali, nije to bilo sve. Zbog igranja rukom Willian je dobio crveni karton, a potom i Mitrović zbog prigovora pa je Fulham ostao s devetoricom na terenu.

Bruno Fernandes je izjednačio s bijele točke, a već u idućem napadu Manchester United je poveo golo Sabitzera. Sve je zaključio novim golom Portugalac Bruno Fernandes koji je zakucao loptu u 96. minuti za konačnih 3-1.

U polufinalu Manchester Unitedu slijedi ogled protiv Brightona koji nije imao nikakvih problema na domaćem terenu protiv četvrtoligaša Grimsbyja. Pobijedio je 5-0 premda je do 51. minute bilo tek 1-0. Dva pogotka za domaćina je postigao Ferguson, a po jedan Undav, March i Mitoma.

Manchester City će u polufinalu igrati protiv drugoligaša Sheffield Uniteda koji je na domaćem terenu pobijedio Blackburn 3-2 iako su gosti vodili 2-1 do 81. minute.

U subotu je prolaz u polufinale osigurao Manchester City koji je na domaćem terenu svladao Burnley 6-0. Tri pogotka postigao je Norvežanin Haaland, dva je dao Argentinac Alvarez, dok se jednom u strijelce upisao Palmer.

Polufinalnim utakmicama domaćin će biti Wembley 22. i 23. travnja.