Champions League 1. kol 202323:16 0 komentara

Olimpija Ljubljana prošla je u reće pretkolo Lige prvaka izbacivši bugarskog prvaka - Ludogorec.

Nakon što je prva utakmica u Bugarskoj završila 1:1, uzvrat u Ljubljani bolje su otvorili gosti golom kapetana Kirila Despodova u 15. minuti.

No, optimizam navijača, ‘Zeleni’ su vrlo brzo uspjeli povratiti. Naime, samo četiri minute kasnije, odnosno u 19.-oj za izjednačenje pogađa kapetan Olimpije Timi Max Elšnik te vraća utakmicu na početak.

Unatoč šansama Olimpije od kojih se izdvojila pogođena greda Svita Sešlara, na poluvrijeme se otišlo istim rezultatom.

U nastavku, tempo dvoboja malo je opao, a baš kada se činilo da će se putnik u treće pretkolo Lige prvaka tražiti u produžecima, direktan crveni karton dobiva Španjolac Son, te Ludogorec ostaje s igračem manje, dok je Olimpija krenula u posljednje nalete prema naprijed kako bi zaključili pitanje pobjednika u regularnom dijelu.

Sudac Christian Dingert odlučio se na pet minuta sudačke nadoknade, a već u drugoj minuti dodatka, Timi Max Elšnik ponovno zabija nakon kratke kombinacije iz kornera, a oduševljenje domaćih navijača moglo je početi.

No, nije tu došao kraj drame u Ljubljani. Gosti iz Bugarske se ni s igračem manje nisu predavali, a nevjerojatnu šansu za odlazak u produžetke, dobili su u 12. minuti sudačke nadoknade iz kaznenog udarca.

Odgovornost izvođenja, pripala je kapetanu Despodovu ali sjajni vratar Olimpije, Matevž Vidovšek obranom jedanaesterc postaje junak i šalje Olimpiju u treće pretkolo Lige prvaka gdje će igrati s pobjednikom ogleda između Žalgirisa i Galatasaraya.