Nogomet 30. stu 202122:54 > 23:40 0 komentara
Paul Terry/Sportimage

U prvoj utakmici 14. kola Premier lige Newcastle i Norwich odigrali su neriješeno, 1:1.

Newcastle je više od 80 minuta igrao sa igračem manje jer je već u devetoj minuti crveni karton dobio Ciaran Clark.

Pogriješio je Clark u dodavanju, a zatim je u želji da se ispravi potpuno nepotrebno oborio sa leđa rukama Teema Pukkija i dobio izravni crveni karton.

Newcastle nije odustao od pokušaja da napada pred svojim navijačima i to se isplatilo u 60. minuti. Zapravo u 55., nakon jednog ubacivanja iz kornera, ali je VAR provjera igranja rukom trajala skoro pet minuta.

Dosuđen je penal za domaćina na kraju jer ničega spornog nije bilo, a Callum Wilson je zabio.

Norwich je do izjednačenja došao u 79. minuti nakon možda i jedine greške Dubravke ispred svog gola. Nije Dubravka uspio uhvatiti loptu, ona se odbila i došla do Teema Pukkija koji je bez oklijevanja šutirao i pogodio.

Norwich na 18. mjestu sada ima deset bodova. Newcastle je posljednji sa sedam i ostaje i dalje jedina momčad u ligi bez pobjede.

Druga utakmica ovog utorka odlučena je u sudačkoj nadoknadi. Leeds je na svom stadionu pobijedio Crystal Palace 1:0, a jedini je gol postignut u 93. minuti. Tada je Raphinha bio miran i precizan s bijele točke za tri boda Leedsa koji je time ostvario tek treću pobjedu u sezoni.

Ovom pobjedom Leeds je skočio na 15. mjesto ljestvice, dok je Palace ostao jedanaesti.