(VIDEO) Kako drugačije: Iran izbacio Japan iz penala u 96. minuti!

Nogomet 3. velj 202415:15 0 komentara

Iran se u subotu plasirao u polufinale Azijskog prvenstva nakon što je u četvrtfinalnom okršaju pobijedio četverostrukog azijskog prvaka Japan s 2-1.

Alireza Jahanbakhsh je osigurao pobjedu Iranu realizacijom jedanaesterca u sudačkoj nadoknadi na Education City stadionu u Al Rajjaynu.

Japan je poveo u 28. minuti preko Hidemase Morite koji je protrčao četiri braniča prije nego što je svladao Alirezu Beiranvanda na golu i ušutkao iranske navijače na stadionu.

Ali Iran je izjednačio u 55. minuti susreta nakon dodavanja Sardara Azmouna Mohammadu Mohebiji koji je svladao japanskog vratara Suzukija.

Jedanaesterac za Iran dosuđen je nakon što je Ko Itakura u 94. minuti sapleo Hosseina Kananija u petercu, a Jahanbakhsh je bio precizan.

Iran će saznati suparnika u polufinalu kasnije u subotu kada će branitelj naslova Katar igrati protiv Uzbekistana. U drugom polufinalu Jordan igra protiv Južne Koreje.