Bundesliga 22. sij 202317:37 > 17:39 0 komentara

Dvoboj 16. kola Bundeslige između Borussije Dortmund i Augsburga, prepun golova, protekao je obilježen učincima hrvatskih nogometaša.

Borussia je slavila na Westfallenu slavila 4:3 u nevjerojatnoj utakmici protiv Augsburga. Unatoč sjajnoj igri crno-žutih, gosti predvođeni Hrvatima Dionom Drenom Beljom i Davidom Čolinom se nisu predavali, no na kraju ipak nije bilo dovoljno za pobjedu.

Dortmund je poveo krasnim udarcem Bellinghama u 29. minuti.

Zatim u 40. minuti Beljo krasno oduzima loptu u posljednjoj trećini i proigrava kroz noge protivniku Arnea Maiera koji zabija za izjednačenje.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još dva gola, Nico Schlotterbeck zabio je za vodstvo za Dortmunda dok je vrlo brzo poravnao Ermedin Demirović u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela.

Golova nije nedostajalo ni u drugom poluvremenu, mreže su mirovale do 75. minute kada 18-godišnji Jamie Byone-Gittens krasnim udarcem neobranjivo pogađa mrežu Augsburga. No, ni treće vodstvo Borussije, kao i dva prethodna – nije bilo dugog vijeka. Svega minutu kasnije, u prvom dodiru s loptom zabio je naš David Čolina te tako zaključio fenomenalan debi hrvatskog dvojca u Augsburgu.

Tri gola ipak nisu bila dovoljna Augsburgu da izvuku bod sa teškog gostovanja. Amerikanac Giovanni Reyna postavio je konačan rezultat 4-3 divnim golom u 78. minuti.