Galata drži korak s Fenerom, Mertens zabio iz penala za pobjedu

Nogomet 15. sij 202420:41 0 komentara
AP Photo/Francisco Seco via Guliver

U posljednjem susretu 20. kola turske Super lige Galatasaray je slavio protiv Kayserispora iz penala u samoj završnici susreta.

Galatasaray je upisao pobjedu 2:1. Galatasaray je poveo u 26. minuti. Victor Nelsson je dobro pratio loptu iz kornera i samo postavio glavu kako je trebalo.

Igrala se 42. minuta kada je Kayseri, nakon što je Abdulkerim Bardakçi igrao rukom u šesnaestercu, dobio priliku za izjednačenje s bijele točke. Sudac je provjerio VAR, dosudio jedanaesterac, ali je Stephane Bahoken izuzetno loše pucao.

Gosti su izjednačili u 58. minuti. Veliku pogrešku napravili su igrači Galate u obrani, a Boa Morte je to iskoristio i pogodio za 1:1.

U 83. minuti nakon povlačenja Dries Mertens pada u šesnaestercu, a sudac u prvom trenutku pokazuje da se igra nastavi. Ipak, nakon provjere VAR-a dvije minute kasnije – jedanaesterac za Galatasaray.

Mertens je bio precizan za pobjedu i važna tri boda za Galatasarayjevu utrku s Fenerbahčeom.