Sudac kojeg je Xavi ‘napao’ trebao je suditi Jadranski derbi

Champions League 17. tra 202412:22 0 komentara
AP Photo/Emilio Morenatti via Guliver

Trener Barcelone Xavi Hernandez obrušio se na suca nakon ispadanja iz Lige prvaka.

PSG je u prvom susretu kod kuće protiv Barcelone izgubio sa 2:3, no u uzvratu u Španjolskoj je porazio Barcu sa 4:1 te ukupnim rezultatom 6:4 izborio polufinale Lige prvaka.

Golove za pobjedu pariškog sastava zabili su Ousmane Dembele (39), Vitinha (54) i Kylian Mbappe (89, 61-11m), dok je za Barcu strijelac bio Raphina (12).

Domaćin je od 29. minute igrao bez isključenog Ronalda Arauja, a u 56. minuti na tribine je morao i trener Xavi Hernandez.

VEZANE VIJESTI

Nakon susreta Xavi nije imao lijepe riječi za glavnog suca utakmice Rumunja Istvan Kovacsa.

“Rekao sam sucu da je donio jako lošu odluku kad je isključio Arauja. Rekao sam mu da ne razumije igru. Bila je to katastrofa. Ne volim pričati o sucima, ali ta nas je odluka dotukla.”

Zanimljiva je činjenica i kako je Kovacs trebao suditi susret 29. kola HNL-a između Rijeke i Hajduka, ali je zbog ozljede otpao te je umjesto njega Jadranski derbi sudio njegov sunarodnjak Horatiu Fesnic.