Sučić zabio prvi prvenstveni gol sezone, Šimić asistirao u visokoj pobjedi Salzburga

Austrija 21. tra 202419:16 0 komentara
Fotostand/Wassmuth via Guliver Images

Nogometaši Red Bull Salzburga svladali su pred svojim navijačima Austriju Klagenfurt 4:2 u susretu petog kola Lige za prvaka austrijske Bundeslige.

Dvoboj je počeo pogotkom domaćeg sastava u petoj minuti. Strijelac je bio hrvatski reprezentativac Luka Sučić, dok mu je asistirao mladi hrvatski reprezentativac Roko Šimić.

Gosti su izjednačili u 31. minuti kada je s bijele točke precizan bio Irving. Potom su uslijedila tri domaća gola, strijelci su bili Gloukh u 34. te dva puta Konate, u 35. i 44. minuti. Sve je zaključeno golom Besuschkowa u 52. minuti za konačnih 4:2 RB Salzburga.

Bio je to Sučićev premijerni ligaški gol ove sezone, ali ukupno treći. Po jedan je dao u domaćem Kupu te Ligi prvaka. Na vrhu ljestvice su izjednačeni Red Bull Salzburg i Sturm te imaju po 35 bodova.