Sučić majstorskim golom srušio Vlašićev rekord star šest godina

Champions League 3. lis 202410:25 0 komentara
xxDamirxKrajacx by Guliver

U dvoboju 2. kola Lige prvaka nogometaši Dinama i Monaca su u Zagrebu odigrali 2-2 (1-0). Domaćin je vodio 2:0, ali je gost u završnici spasio bod. Jedan od junaka domaće momčadi bio je Petar Sučić.

Modri su protiv drugoplasirane momčadi francuskog prvenstva vodili 2:0 golovima Petra Sučića (45+3) i Martina Baturine (66), a Monaco je iščupao bod nakon dvije pogreške igrača Dinama. Mohammed Salisu zabio je u 74., a u samoj završnici susreta, u 90. minuti Denis Zakaria pogodio je s bijele točke za konačnih 2:2.

Dinamo je poveo u sučevoj nadoknadi prvog dijela prekrasnim pogotkom Sučića koji je u dobi od 20 godina i 343 dana postao najmlađi hrvatski nogometaš koji je postigao pogodak u svom debiju u Ligi prvaka.

Dosadašnji rekorder bio je Nikola Vlašić koji je s 20 godina i 350 dana zabio za moskovski CSKA 19. rujna 2018. u dvoboju protiv Viktorije Plzen, a i taj susret završio je rezultatom 2:2.

Bio je to dvoboj 1. kola grupne faze, a Vlašić je bio strijelac s bijele točke u petoj minuti nadoknade za konačnih 2:2 u Plzenu.

U sljedećem kolu Lige prvaka Dinamo će 23. listopada gostovati kod Salzburga.