Stanišić najbolji Hrvat u Bundesligi, samo jedan igrač Leverkusena u najboljih 11

Bundesliga 12. velj 202411:16 0 komentara
AP Photo/Martin Meissner via Guliver

Pobjeda Leverkusena u velikom derbiju s Bayernom obilježila je 21. kolo Bundeslige

Okončano je 21. kolo njemačke Bundeslige, a SofaScore nam tradicionalno donosi momčad kola, kao i popis najboljih Hrvata tijekom proteklog vikenda.

Ono što je osobito zanimljivo, unatoč senzacionalnoj pobjedi Bayer Leverkusena od 3:0 protiv Bayerna, samo jedan igrač iz momčadi Xabija Alonsa našao se među idealnih 11.

Riječ je o veznjaku Robertu Andrichu koji je na temelju sjajne asistencije za našeg Josipa Stanišića zaradio ocjenu 7,5.

Čak tri igrača Borussije Dortmund našla su se u idealnoj postavi kola na račun uvjerljive pobjede nad Freiburgom od 3:0. Donyell Malen je najbolji igrač kola, a s dva pogotka zaradio je izvrsnu ocjenu 9,3. Strijelac preostalog pogotka, Niclas Fullkrug dobio je ocjenu 8,4, a u najboljoj postavi mjesto je zaradio i Nico Schlotterbeck koji je kao prvi čovjek obrane žuto-crnih dobio ocjenu 7,7.

Nakon Malena, najboljom ocjenom (8,9) proteklog vikenda nagrađen je vratar Darmstadta, Marcel Schunen koji je s osam obrana odigrao ključnu ulogu u remiju (0:0) protiv favorizirane Borussije Monchengladbach.

Stuttgart je upisao 3:1 pobjedu protiv Mainza, a oba njihova beka – Mittelstadt i Stenzel – našli su se u momčadi kola s ocjenama 8,2, odnosno 8,1. Trojac Stuttgarta zaključuje veznjak Karazor s ocjenom 7,7.

Od ostalih igrača, u najboljih 11 našli su se još Beste, Kone i Doekhi.

SofaScore

Što se najboljih Hrvata u 21. kolu tiče, listu predvodi Josip Stanišić koji je bio igrač s najboljom ocjenom kod Leverkusena u velikoj pobjedi protiv Bayerna. Hrvatski bek zabio je zgoditak za 1:0, a nastup je završio s ocjenom 7,6.

Drugi je Andrej Kramarić koji je sjajnim golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade donio vrijedan bod svom Hoffenheimu protiv Kolna. Dobio je ocjenu 7,3.

Lovro Majer nije nastavio golgetersku formu iz prošlog kola, no ostavio je odličan dojam u porazu Wolfsburga kod Union Berlina. Hrvatski veznjak odigrao je 74 minute, a zaradio je ocjenu 7,2.

Četvrto i peto mjesto uzeli su Matej Maglica i Kristijan Jakić.