Barišićev Rangers poražen u Old Firmu, on nije zaigrao

Nogomet 30. pro 202316:09 0 komentara
xJamiexJohnstonx FIL-18157-0190 via Guliver Image

Nogometaši Celtica svladali su najvećeg rivala Rangers 2:1 na domaćem terenu, u velikom derbiju 21. kola škotskog Premiershipa.

Bolju igru od početka Celtic je okrunio pogotkom za 1:0 u 25. minuti. Nakon kornera loptu je na 12-13 metara od suparničkih vrata dočekao Portugalac Paulo Bernardo te je topovski zahvatio volej i pospremio loptu u mrežu.

Do prednosti 2:0 Celtic je došao odmah na startu drugog poluvremena, a tada je još ljepši pogodak postigao Japanac Kyogo Furuhashi koji je majstorski pogodio s 20 metara.

Za Rangers su stvari dodatno postale lošije u 71. minuti kada je Nigerijac Balogun zaradio crveni karton nakon što je kao posljednji igrač napravio prekršaj na Maedi. Unatoč tome Rangers je u 88. minuti smanjio na 1:2 kada je odlično, iskosa iz slobodnog udarca, pogodio Tavernier. Do kraja je Rangers pokušao doći i do drugog pogotka te jednog boda, ali nije uspio.

Hrvatski reprezentativac Borna Barišić iz Rangersa nije konkurirao za ovaj Old Firm, a trener Celtica Brendan Rodgers je dvanaesti put slavio u najvećem škotskom derbiju, od petnaest utakmica koliko je vodio Celtic.

Vodeći Celtic sada ima 51 bod, odnosno, osam više od drugoplasiranog Rangersa koji ima dvije utakmice manje. Na trećem mjestu je Hearts s 32 boda.