Pašalić asistirao u pobjedi, Milanovo dijete osiguralo slavlje Juventusa

Nogomet 22. lis 202323:13 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo via Guliver Image

U derbiju devetog kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na San Siru pobijedio Milan sa 1-0 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih šest međusobnih susreta.

Pogodak odluke zabio je Manuel Locatelli u 63. minuti.

Međutim, možda i ključan trenutak utakmice dogodio se u 41. minuti kada je Milan ostao s igračem manje. Malick Thiaw je kao posljednji igrač obrane oborio Moisea Keana, a sudac Maurizio Mariani mu je pokazao crveni karton.

Do tog trenutka “Rossoneri” su bili apsolutna bolja momčad, a Juventusa praktički nije bilo nigdje.

Gosti su imali sreće i kod gola. Locatelli je pucao sa 20-tak metara, lopta je pogodila nekoga putem i promijenila smjer, prevarivši Antonia Mirantea.

Tri boda je osvojila i Atalanta koja je sa 2-0 pobijedila Genou skočivši na šesto mjesto ljestvice.

Ademola Lookman je u 68. minuti doveo domaći sastav u vodstvo, a pobjedu je potvrdio Ederson u petoj minuti sudačke nadoknade na asistenciju Maria Pašalića koji je ušao u igru u 78. minuti. Milan Badelj nije igrao za goste.