Milan nastavio sjajan niz protiv Pongračićevog Leccea

Nogomet 6. tra 202417:01 0 komentara
Daniele Buffa/ Image nella via Guliver

Nogometaši Milana lako su osvojili tri domaća boda u prvom subotnjem susretu 31. kola talijanske Serie A, svladali su 3:0 Lecce.

Utakmica je riješena u prvih dvadeset minuta koliko je trebalo Milanu za dva pogotka. U šestoj minuti, nakon lijepog prodora Chukwuezea, odlično je lijevom nogom s vrha šesnaesterca pogodio Pulišić za 1:0, dok je nakon kornera u 20. minuti za 2:0 poentirao Giroud.

Uz to su gosti iz Leccea na samom kraju prvog dijela ostali s igračem manje, isključen je Krstović, čime su nestale sve šanse Leccea da će ove subote ostvariti pozitivan rezultat.

U drugom dijelu Milan je usporio ritam te je zabio tek jedan pogodak, sve je zaključeno golom Rafaela Leaa u 57. minuti nakon kontranapada za 3:0.

Bila je ovo peta prvenstvena pobjeda u nizu Milana, kao i sedma ukupno, računajući dva slavlja u Europskoj ligi. Milan se dodatno učvrstio na drugom mjestu ljestvice, dok je Lecce ostao na 13. poziciji. Za goste je cijelu utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Marin Pongračić.